Systemy montażowe

Nowoczesna produkcja przemysłowa wymaga optymalizacji każdego z elementów procesu wytwarzania. Etap montażu produktów [maszyn] jest polem, na którym można dokonać wielu usprawnień, podnoszących efektywność i opłacalność działań przedsiębiorstwa. Jednocześnie wszelkie modyfikacje powinny przebiegać przy zachowaniu najwyższej jakości wytwarzanych dóbr. Firma DS-Technic oferuje kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach wdrożenia – od projektu stanowisk montażowych, poprzez ich wykonanie i instalację, aż po uruchomienie, od początku do końca ściśle współpracując z Klientem.

 

Stanowiska montażowe – klucz do sprawnej i wysokojakościowej produkcji

Seryjny montaż maszyn i urządzeń bez wątpienia wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań „szytych na miarę” potrzeb danego przedsiębiorstwa, a znaczenie stanowisk montażowych nabiera szczególnego znaczenia wraz ze wzrostem wolumenu produkcji. Zachowanie wysokiej powtarzalności i identyfikowalności poszczególnych etapów wytwarzania jest możliwe tylko przy zastosowaniu sprawdzonych urządzeń i metod, dostosowanych do ściśle określonego rodzaju detali bądź podzespołów. Dlatego w DS-Technic oferujemy pełen zakres usług w zakresie projektowania stanowisk montażowych pod ściśle określone wymogi – Klient określa specyfikację techniczną wyrobu i dostarcza informacje o szczegółach planowanego procesu produkcyjnego, naszym zadaniem jest zaś zaproponowanie optymalnych rozwiązań, które pozwolą ów proces przeprowadzić w praktyce.

 

Automatyka przemysłowa i montaż szaf elektrycznych

Niezbędnym elementem nowoczesnego stanowiska lub linii montażowej jest odpowiednia instalacja zasilająca i sterująca. Posiadane przez nas doświadczenie w zakresie programowania robotów przemysłowych i sterowników PLC, tworzenia automatycznych systemów wizyjnych wspomagających manipulację i weryfikujących poprawność całego procesu oraz – wreszcie – integracji różnych podsystemów w jedną, sprawnie działającą infrastrukturę, pozwala skutecznie realizować najbardziej wymagające projekty. Niezależnie od tego, czy w zamierzeniach Klienta jest montaż manualny (wspomagany przez nowoczesne technologie), automatyczny, czy też hybrydowy – jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie stawia przed nami współczesna produkcja. Siła DS-Technic leży bowiem w interdyscyplinarności – sprawnie poruszamy się we wszystkich obszarach nowoczesnej automatyzacji, skupiając się nie tylko na właściwym procesie montażu produktu, ale także wieloetapowej kontroli jakości, będącej kluczem do sukcesu w każdej branży. Oferujemy profesjonalny montaż szaf elektrycznych, realizujemy także wszystkie zewnętrzne połączenia elementów wykonawczych, paneli operatorskich, zadajników, czujników i pozostałych podzespołów infrastruktury kontrolno-sterującej.

 

Spawanie konstrukcji – efektywne i ergonomiczne linie montażowe szyte na miarę

W budowie stanowisk montażowych i linii produkcyjnych równie ważne, jak systemy elektroniczne, są konstrukcje nośne i elementy mechaniczne. Dlatego właśnie, tworząc dla naszych Klientów kompletne rozwiązania dla montażowni, intensywnie korzystamy z naszych możliwości w zakresie obróbki metali i spawania konstrukcji. Własny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy maszyn pozwalają nam sprawnie i szybko realizować zamówienia obejmujące nawet największe linie montażowe do produkcji wielkoseryjnej.