ROBOTYKA

Głównym zadaniem robotyzacji jest usprawnienie, optymalizacja i automatyzacja procesów produkcyjnych oraz finalne zmniejszenie kosztów produkcji.

Jednym z wyzwań współczesnego przemysłu jest minimalizacja czasu, jaki zajmuje wprowadzanie nowego produktu na rynek. „Time to market” stał się kluczowym kryterium, decydującym o powodzeniu lub porażce. Rozwiązaniem problemu stała się automatyzacja produkcji zapewniająca praktycznie nieograniczone możliwości programistyczne. Obsługa wielu referencji, czy dodawanie nowych nie stwarza większych problemów. Wraz z rozwojem technologii roboty przemysłowe są coraz częściej wykorzystywane zarówno w pracy monotonnej, ciężkiej, uciążliwej, jak i niebezpiecznej dla człowieka.

Roboty pracują z więcej niż zegarmistrzowską precyzją

Automatyzacja i robotyzacja procesów najbardziej sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja, niezawodność, prędkość lub powtarzalność przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny oraz restrykcyjnych norm środowiskowych. Dodatkowe elementy wyposażenia w postaci: czujników, laserów skanujących czy też systemów wizyjnych pozwalają na wykonywanie dynamicznych oraz coraz bardziej skomplikowanych czynności. Robotyzacja produkcji umożliwia reagowanie na zmieniające się warunki otoczenia. Mowa tu o elastyczności w działaniu dalece przekraczającej możliwości człowieka.

Co daje automatyzacja produkcji?

Głównymi zadaniami, jakie pełni automatyzacja produkcji, są usprawnienie i optymalizacja, czyli finalne zmniejszenie kosztów produkcji. Zaawansowane systemy zrobotyzowane umożliwiają również integrację z systemami wizyjnymi. Z jednej strony to ofiarowanie maszynie „zmysłu wzroku”, umożliwiając jej w ten sposób pobieranie komponentów z dowolnej pozycji. Z drugiej strony, w przypadku zaawansowanych systemów wizyjnych 3D, roboty przemysłowe odbierają komponenty bezpośrednio z kontenerów. Wyposażenie stacji zrobotyzowanej w dodatkowe oprzyrządowanie pozwala na śledzenie komponentów na przenośnikach i pobieranie ich „w locie”, zwiększając wydajność procesu.

Do największych zalet możemy zaliczyć:

 • Wysoka niezawodność

  Prawidłowo zaprojektowany system zrobotyzowany, który jest regularnie serwisowany i w którym zgodnie z zaleceniami wymieniane są materiały eksploatacyjne, jest niezawodny
  i wymaga jedynie systematycznych przeglądów serwisowych w okresach przewidzianych przez producenta robota.

 • Wydajność

  Systemy konstruowane są tak, aby pracować jak najdłużej, minimalizując przerwy,
  a w optymalnych warunkach nie wymagają nadzoru.

 • Powtarzalność

  Właściwie zaprojektowany system jest w stanie wykonywać każdy detal tak samo precyzyjnie.

 • Praca bez ograniczeń

  Niezależnie od warunków pracy systemy zrobotyzowane są do niech przystosowane. Bez względu czy są one ciężkie, niebezpieczne czy uciążliwe, pod każdym względem – nawet przy obciążeniach rzędu 1200 kg robot jest w stanie wykonywać swoje zadanie.

 • Uniwersalność

  Roboty są doskonałym narzędziem w rękach człowieka, który wie, jak je wykorzystać, by dostarczać klientom produkt, jakiego oczekuje. Niezależnie od tego kim jest klient, do jakiej branży należy i jaki jest finalny produkt, robotyzacja pojawia się wszędzie i może na dowolnym etapie usprawnić proces. Nie od dziś wiadomo, że wyobraźnia ludzka nie zna granic, ale to właśnie robotyzacja pozwala realizować najbardziej śmiałe wizje oraz pomysły.

 • Szybkość

 • Elastyczność

 • Precyzja

 • Niezawodność

Pomagamy rozwiązać różne problemy

Wyzwania, innowacje, profesjonalne wykonanie - to hasła, które napędzają nas do działania i pozwalają tworzyć nowoczesne, a zarazem funkcjonalne parki maszynowe. Dzięki nim nasi partnerzy są w stanie wytwarzać elementy o najwyższych walorach technologicznych. Nie opieramy się wyłącznie na istniejących już koncepcjach. Dla nas robotyzacja produkcji jest nieustannym procesem. Wciąż go poprawiamy oraz ulepszamy, aby zapewnić klientom rozwiązania odpowiadające na ich potrzeby. Z chęcią podejmujemy się dużych projektów oraz modernizacji, bazując na własnym zapleczu technicznym. Oferujemy indywidualne koncepcje dostosowane do konkretnych problemów.

Łączymy przeszłość i przyszłość

W DS-Technic Automatyka Przemysłowa dumnie patrząc w przyszłość, szanujemy tradycję, bo to z niej wyrosła nasza firma, która dziś może pochwalić się blisko 10-letnim doświadczeniem. Zdobyta dotychczas wiedza oraz innowacyjne myślenie doprowadziło nas do momentu, w którym bierzemy udział w budowie rozwiązań nie tylko na polskim rynku, ale także niemieckim, francuskim i holenderskim. Automatyzacja i robotyzacja procesów to przyszłość wielu, jeśli nie większości branż, nawet gdy obecnie jeszcze temu trendowi się opierają. W DS-Technic doskonale o tym wiemy, dlatego pozostajemy otwarci na potrzeby firm, które poszukują rzetelnego i doświadczonego partnera do biznesowej współpracy.