Budowa maszyn przemysłowych

Maszyny przemysłowe

Projektowanie maszyn przemysłowych jest początkową fazą zarówno budowy nowych urządzeń, jak i modyfikacji już istniejących stanowisk. Etap ten rozpoczyna się od poznania oczekiwań klienta dotyczących funkcjonalności systemu. Dzięki temu budowa maszyn przemysłowych oraz zakres ich funkcjonalności zostają dostosowane do standardów kontrahenta. Bogate doświadczenie w branży mechatronicznej oraz doświadczony zespół inżynierów pozwolą na wykonanie indywidualnego projektu w oparciu o niezawodne komponenty, a także najnowsze rozwiązania techniczne. Gwarantujemy, że projektowanie i budowa maszyn przemysłowych z naszymi specjalistami zapewni bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy.

Projektowanie maszyn przemysłowych

PRODUKCJA DETALI

Dzięki wewnętrznej narzędziowni detale wchodzące w skład konstrukcji urządzeń wykonujemy we własnym zakresie. To duży atut, gdy w grę wchodzi budowa innowacyjnych maszyn przemysłowych. Posiadamy zaplecze technologiczne, które pozwala na produkcję zarówno prostych, jak i zaawansowanych elementów w zakresie obróbki skrawaniem oraz konstrukcji spawanych. Zróżnicowany park maszynowy umożliwia projektowanie skomplikowanych i precyzyjnych maszyn przemysłowych. Wytwarzamy elementy z różnego rodzaju materiałów. Stawiamy na wysoką jakość usług. Zapewniamy krótkie terminy realizacji oraz konkurencyjne ceny. Przenosimy budowę maszyn przemysłowych na poziomy, który nigdy wcześniej nie był automatyzowane.

Budowa maszyn przemysłowych

MONTAŻ

W oparciu o wcześniej przygotowane dokumentacje maszyn i stanowisk realizowany jest ich montaż. Naszym atutem jest dbałość o szczegóły i estetykę. Doświadczenie i kreatywność zespołu pozwalają sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Precyzja montażu i sumienność gwarantują długotrwałe i niezawodne działanie systemu.

Montaż maszyn przemysłowych

PROGRAMOWANIE

Domeną działu programowania jest tworzenie zaawansowanych aplikacji z szerokiego spektrum automatyki przemysłowej.

Realizujemy projekty z zakresu:

  • robotyki,
  • techniki serwonapędowej,
  • zaawansowanej diagnostyki,
  • konfiguracji sieci przemysłowych,
  • bezpieczeństwa maszyn,
  • wizualizacji SCADA,
  • zaawansowanych systemów wizyjnych.

Zastosowanie systemów wizyjnych sprawdza się szczególnie w obszarach kontroli jakości produkcji na liniach automatycznych, gdzie wymagana jest duża powtarzalność komponentów. Szczególnie w przypadkach gdzie wydajność linii, oraz skomplikowanie detali jest na tyle duże, iż operator nie jest w stanie wykryć wszystkich błędów.

Uruchomienie

Uruchomienie jest finalnym etapem produkcji maszyn i stanowisk. W tej fazie projektu dzięki wspólnej pracy poszczególnych działów zapewniamy pełną funkcjonalność maszyny. Poprzez szczegółowe testy i kontrole potwierdzamy najwyższą jakość naszych usług i produktów. Ścisła współpraca z klientem pozwala na sprawne dokonywanie uruchomienia, umożliwia wprowadzeni modyfikacji na różnych etapach projektu. Takie podejście umożliwia sprawne przeprowadzenie odbiorów powierzonych projektów.

Budowa maszyn przemysłowych – od koncepcji do wdrożenia

Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych wymaga nie tylko doskonałego, multidyscyplinarnego przygotowania merytorycznego oraz świetnej orientacji w bieżącym rynku podzespołów i urządzeń automatyki przemysłowej. Nie mniej istotne jest także posiadanie kompletnej wizji docelowego systemu, opartej zarówno na potrzebach Klienta, jak również wymogach normatywnych w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności.

W DS-Technic już od wielu lat z powodzeniem łączymy praktyczne doświadczenie z doskonałą znajomością norm branżowych, zagadnień teorii sterowania i zasad bezpiecznego projektowania urządzeń przemysłowych. Efektem sprawnej współpracy z Klientami z różnych branż przemysłu są dziesiątki wdrożeń – od kompaktowych stanowisk montażowych po kompletne, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, zarządzane z poziomu nowoczesnych i funkcjonalnych systemów SCADA.

Nowoczesne technologie w służbie przemysłu

Współczesne maszyny przemysłowe to efekt umiejętnego połączenia precyzyjnej mechaniki oraz wydajnego sterowania cyfrowego, często wspieranego przez inteligentne systemy sensoryczne i wizyjne. W DS-Technic stosujemy pełną gamę rozwiązań, które dostarczają naszym inżynierom najlepsi producenci sprzętu i oprogramowania dla aplikacji industrialnych. Korzystamy z najwyższej klasy sterowników PLC, falowników, serwonapędów, czujników, wysokiej rozdzielczości kamer, robotów przemysłowych oraz tysięcy innych komponentów i urządzeń, wspieranych przez produkowane przez nas elementy konstrukcyjne. Dysponując własnym parkiem maszynowym z wieloosiowymi centrami obróbczymi CNC i szerokim zakresem usług spawalniczych, jesteśmy w stanie kompleksowo realizować najbardziej zaawansowane zadania w zakresie budowy maszyn przemysłowych, szytych na miarę indywidualnych potrzeb każdego Klienta.