Programowanie sterowników PLC

W dzisiejszych czasach siła mięśni człowieka często okazuje się zbyt mała, aby mogła posłużyć do wykonywania określonych czynności, a jego działanie pod wpływem różnych emocji jest cechą niepożądaną tam, gdzie liczy się powtarzalność i precyzja. Dlatego coraz częściej to nowoczesne maszyny zastępują ludzi. Aby mogły one jednak prawidłowo funkcjonować, muszą zostać do tego odpowiednio przygotowane, co umożliwia programowanie robotów – jedna z usług oferowanych przez firmę DS-Technic, z której skorzystaniem wszystkim z Państwa polecamy.

 
 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Dlaczego proces programowania sterowników PLC warto powierzyć specjalistom z DS-Technic?

Programowanie sterowników PLC (logicznych) jest procesem dość czasochłonnym i skomplikowanym. Z jego przeprowadzeniem nie poradzi sobie przypadkowa osoba, lecz jedynie posiadający specjalistyczną wiedzę i umiejętności profesjonalista. Takich ludzi zdecydowanie nie brakuje w naszej firmie, dlatego każdy Klient DS-Technic zyskuje pewność, że jego maszyny w przyszłości będą funkcjonować niezawodnie, wydajnie i powtarzalnie. Programowanie robotów w naszym wykonaniu jest zawsze dostosowane względem oczekiwań i potrzeb Klientów, dlatego realizujemy tę czynność, korzystając ze specjalnych edytorów i języków, takich jak Il, FBD czy LD. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko wdrażać programy swojego autorstwa, ale też wyposażać je w różne przydatne funkcje, jeszcze korzystniej wpływające na obsługę maszyn z nich korzystających.

 

Programowanie robotów oraz PLC

Zakres zastosowania sterowników PLC jest niezwykle szeroki, ponieważ korzystają z nich zarówno małe, jak i znacznie większe urządzenia, wśród których wyróżnić można m.in. obrabiarki numeryczne, wtryskarki czy gilotyny. Programowanie robotów wymaga jednak zawsze tego samego – cyklicznej pracy, polegającej na wykonywaniu kolejnych rozkazów programów. Naszym zdaniem jest więc zadbać o to, aby od inicjalizacji poprzez odczyt stanu wejść, wykonanie programu sterowania, ustawienie wyjść, aż do momentu testowania i komunikacji, proces ten przebiegał bez żadnych zakłóceń. W związku z tym programowanie PLC w wykonaniu DS-Technic wiąże się również z diagnozowaniem ewentualnych błędów zauważonych już pod wdrożeniu odpowiednich procesów czy opracowywaniu specjalnych sposobów ich wizualizacji, w celu zwiększenia poziomu operatywności określonego systemu. Następnie przekazujemy swoją wiedzę osobom odpowiedzialnym za obsługę maszyn, by łatwiej przychodziło im sterowanie nimi i nadzorowanie ich działania.

 

Polecamy także nasze pozostałe usługi: Systemy wizyjne | Projektowanie 3d | Obróbka metali | Usługi CNC